تاريخ : چهارشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۸

گردان غواص لشکر 41 ثارالله کرمان از جمله گردانهای خط شکن بود که با موفقیتهای خود پیروزی عملیاتها را رقم می زد. اولین فرمانده این گردان سردار شهید «حاج احمد امینی» بود که برای آموزش گردان زحمات فراوانی را به جان خرید. در خصوص نحوه شکل گیری گردان غواص لشکر 41ثارالله کرمان و به بهانه و یادی از سردار شهید حاج احمد امینی خاطراتی از برادر این شهید بزرگوار سردار حاج محمود امینی را از نظر شما می گذرانیم.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط فاطمه مسلمی
 
تاريخ : دوشنبه سی ام شهریور ۱۳۸۸ارسال توسط فاطمه مسلمی
 
تاريخ : شنبه هشتم فروردین ۱۳۸۸

تاریخچه لشکر ۴۱ ثارا...

بدنبال پيروزي انقلاب اسلامي ايران و تشكيل و تقويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ضرورت حضور همه جانبه اين نيروي مردمي در عرصه هاي مختلف جهت حفظ و صيانت از كيان نظام مقدس جمهوري اسلامي و انقلاب جهاني اسلام و مبارزه با استكبار و صهيونيزم جهاني و ايادي داخلي آنها پاسداران خطه كرمان با حضوري فعال در مناقشات و درگيريهاي كردستان اداره و حفاظت شهر مهاباد را به عهده گرفتند اين برهه اولين صحنه رزم بود كه شالوده و زير بناي فرماندهي و تشكيلات رزمي پاسداران ديار شهيد پرور كرمان محسوب مي شد. با شروع جنگ تحميلي اولين گروه پاسداران و نيروهاي مردمي به صورت داوطلبانه سوي جبهه ها شتافتند و در عين حال به دليل حضور ذاتي و بومي امنيت منطقه جنوب شرق نيز در دستور كار پاسداران كرمان قرار گرفت كه در عملياتهاي ايذايي اوليه و جنگهاي نامنظم اين تعداد محدود نيروهاي كرماني به خوبي مشهود بودند. و در عملياتهاي بعدي سپاه در قالب يك گروهان عمل كردند. از عمليات طريق القدس تيپ ثارالله شكل گرفت و در عمليات بيت المقدس و فتح المبين اين تيب حضوري موثر داشت و از عمليات رمضان با انسجام نيروهاي استانهاي كرمان و سيستان و بلوچستان و هرمزگان لشكر 41 ثارالله پا به عرصه وجود نهاد.

 

 كد 41 برگرفته از كد رمز سردار سليماني در عمليات اطرف شوش مي باشد. و تقريبا " در تمامي عملياتهاي رزمندگان اسلام جز لشگرهاي خط شكن و پيروزي آفرين بود . در عمليات والفجر 8 و كربلاي 5 نقش كليدي و بارز اين لشكر بر هيچ كس پوشيده نيست . عبور از اروند و شكستن اولين خطوط آنسوي رودخانه وحشي اروند خروشان و دفاع جانانه در مقابل پاتكهاي ارتش مجهز عراق پيشروي و تصرف سرپلهاي بسيار حساس در جزاير بوارين كانال ماهي و... همه و همه گوشه هايي از رشادتهاي نيروهاي جان بركف سپاهي و بسيجي اين لشكر بود و بر اين عهد و پيمان گلهاي سر سبد لشكر مهر خون نهادند. سرداران سرافراز و دلاوران همچون حاج قاسم ميرحسيني حاج يونس زنگي آبادي حاج احمد اميني حاج مهدي طياري حاج مهدي زندي حاج عبدالمهدي مغفوري عابديني تاجيك شهيد والامقام پاسدار بسيجي و سربازان ديگر.ارسال توسط فاطمه مسلمی

اسلایدر